1987'de bağımsız bir yayın şirketi olarak Ankara'da kurulan Bileşim A. Ş., 1990 yılından itibaren çalışmalarını İstanbul'da sürdürmeye başladı. Kuruluşunun ilk yıllarında, Türkiye endüstrisinin değişik sektörlerinin analizleriyle hazırlanan kataloglar yayınladı.

1992 yılında, Bileşim A. Ş.'in ilk dergisi,'Türkiye'de ve Dünya'da Otomasyon'yayınlandı. Otomasyon dergisini sırasıyla, 3e Electrotech (1994) ve MakinaTek (1995) dergileri izledi. Takip eden yıllarda Görünüm (1998), İnşaat Dünyası (1998) ve Turizm Dünyası (1998) dergileri grubun bünyesine katıldı. 2000'lerin başında yeni başlıklarla; Kimya Teknolojileri (2001), BEST Bina Elektrik - Elektronik Sistem Teknolojileri Dergisi (2001), Mimarın Dünyası (2005), Boya Dünyası (2005), Boya Teknolojileri (2005) izledi. Bileşim A. Ş., b2b yayıncılığı alanında lider olduğunu kanıtladı.

2009 yılı itibariyle Bileşim A. Ş. bünyesinde Otomasyon, 3e Electrotech, Makinatek, BEST (Bina Elektronik Sistem Teknolojileri), İnşaat Dünyası ve Turizm Dünyası dergileri yayınlanmaktadır.

Bileşim A. Ş dergileri, 90'lı yılların sonunda kurulan, Bileşim Matbaacılık tarafından basılmaktadır. Bileşim Matbaacılık, Bileşim A. Ş. dergilerinin yanı sıra, Türkiye'nin önde gelen firmalarının da içinde bulunduğu geniş bir firma topluluğuna yüksek kaliteli ve ekonomik baskı olanakları sağlamaktadır.

2001 yılından itibaren dünyanın sayılı ve Avrupa'nın en büyük fuarcılık kuruluşu olan Deutsche Messe AG'nin Türkiye'de düzenlediği AEF Industry Fuarı ile Bileşim A. Ş.'nin Otomasyon ve Electrotech Fuarları birlikte düzenlendi. Böylelikle, imalat endüstrisine yönelik tek ve büyük bir fuar yaratılması düşüncesinin ilk adımları atılmış oldu. 2002 yılından itibaren Otomasyon ve Electrotech Fuarları'na ek olarak Machiney, Welding, Chemistry, Materials Handling ve Hydraulic - Pneumatic Fuarları tek bir çatı altında düzenlenmeye başlandı.

Etiketler

KonumYorumlar (0)

  • Henüz bu firma için bir yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Puanınız

Sorularınız mı var?

BİLEŞİM YAYINCILIK FUARCILIK firmasına hizmetleri ve diğer tüm konular hakkında soru sorabilirsiniz.

Firmaya Mesaj Gönder