1984 yılından itibaren İstanbul'un her bölgesinde, yapılacak olan işin özellikleri dikkate alınarak uygun ekipman, alet, makina ve cihazların seçimini yaparak, yılların kazandırmış olduğu tecrübe ile çalışıyoruz. Yeni alt yapılar inşa ediyoruz, yine yılların vermiş olduğu, nesilden nesilde aktarılan toplam tecrübe ile kanalizasyon ve alt yapı ile ilgili meydana gelen arızaları tespit ediyoruz, en uygun yöntemler ile onarımını yapıyoruz, gerekirse yeniliyoruz. Kanalizasyon Tamiratı, Alt Yapı Yenileme, Kanal, Tünel, Drenaj, Kuyu İşleri, Çekvalf Monte Etme, Logar Temizleme ve bakımı, Lağım Gideri Açma, Tuvalet Açma, Bodrom, Zemin ve Giriş Katlarda Lağım Kokularını Giderme, Kanalizasyon Geri Basması Engelleme, Su Sızıntılarını Tespit Etme ve Giderme, Lağım Faresini Engelleme çalışmaları yapıyoruz. Yapmış olduğumuz işleri kısaca açıklamak gerekirse;

Kanalizasyon: Kanalizasyon sisteminde meydana gelen çoğu arıza özellikle tıkanma, lağım basması ve kanalizasyon geri tepmesi, atıksu tesisatın yapımında kullanılan malzemeden, işçilik hatalarından ve kanalizasyon borularının deforme olmasından dolayı meydana gelmektedir. Tıkanan boruların her hangi bir cihaz ile açılması geçici bir çözüm olsa da tıkanmaya sebep olan deformasyon ve hatalar devam ettiği için zamanla tıkanma olayı da tekrar ortaya çıkmaktadır. Bu noktada uzun vadede fayda sağlayacak ise onarımını yapıyoruz, yada en kalıcı çözüm olarak kanalizasyon sistemini en doğru şekliyle yeniden yapıyoruz

Tünel: Binanın lağım giderini yeraltından tünel giderek bağlıyoruz. Kot farkının olduğu, kanalizasyon ve lağım gideri seviyesinin iskinin ana Kanalizasyon borusu seviyesinden aşağıda olduğu Bodrum zemin ve giriş katlar için tünel kazarak kot farkını ortadan kaldırıyoruz. lağım gideri tesisatını tünel kazarak yaptığımız için bina site ve villaların bahçe düzenlemesi, Peyzaj ve çit Bitkileri zarar görmüyor, kaldırım taşları sökülmüyor asfaltta kırılma ve kesme işlemleri yapılmıyor. Üstelik yaya ve insan trafiğinin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda lağım giderini tünel kazarak bağlamak artık zorunluluk haline gelmiştir.

Kuyu: Lağım gideri borusu seviyesi İSKİ kanalizasyon borusu seviyesinden aşağıda olan yani kot farkı olan bodrum zemin ve giriş katların kanalizasyon gideri sisteminin çalışmasını sağlamak için site ya da bina bahçesine kuyu ya da logar yapıyoruz, yapmış olduğumuz bu kuyu ya da Logar içerisine pis su ve atık suyu yukarı atması için su seviyesine duyarlı çalışan motor ya da su pompası monte ederek kanalizasyon sisteminin çalışmasını sağlıyoruz.

Rögar Temizleme Ve Rögar Açma: Kanalizasyon sisteminde ve lağım giderinde oluşan arıza ve tıkanıklığı önlemenin en önemli yolu logar temizleme ve periyodik logar bakımıdır. Logar içerisinde meydana gelen yıpranmalar, atıkların burada birikmesiyle tıkanmaya ve zamanla lağım kokusuna neden olur. Uygun ekipmanlarla logar temizliği ve periyodik Logar bakımını yapıyoruz.

Drenaj kuyusu: Tabanında su bulunan, tabanındaki su kaçağı bir türlü durdurulumayan binaların tabanına kuyu yapıyor, kuyu içerisine biriken su seviyesine duyarlı olarak çalışan su motoru monte ediyoruz.

Drenaj Sistemi Kuruyoruz: Binaların ve sitelerin drenaj sistemlerini yapıyoruz, Eski binalarda ve bitişik nizam yapılmış binalarda bina için drenaj yapıyoruz

Lağım Kokusu Engelleme: Kanalizasyon gideri düzgün çalışmayan ve drenaj sistemi yapılmayan bina ve sitelerin Bodrum ve zemin katında oluşan su sızıntıları ile su kaçaklarının neden olduğu ağır koku ve lağım kokusunu gideriyoruz.

Çekvalf Monte Etme: Bodrum ve zemin katlar, şiddetli yağmur yağmasından sonra oluşan su baskınlarına ve taşkınlarına maruz kalmaktadır. Bu sular atık su olduğu için ne kadar temizlik yapılsa da hiçbir eşya tekrardan kullanılmamaktadır. Çözüm olarak çekvalf monte etmeyi gerekli görüyoruz Çekvalf kanalizasyon sistemine montaj edilen tek yönlü çalışan önleyici bir mekanizmadır. Dışardan gelen su baskınları ve ya taşkınları esnasında Ana kanalizasyon yönünden gelen atık suyun binanın içine girmesi durumunda basınçlı su ile otomatik olarak kapağının kendiliğinden kapanması ile atık suyun binanın içine girmesine engel olmaktadır. Çekvalf ayrıca kanalizasyon ve logarda yaşayan hamamböceği gibi haşere türü hayvanların ve lağım faresinin eve girmesini engeller, yine lağım kokusunu engellemek için çekvalf monte edilmesi gerekir. ustalar kanalizasyon olarak bina ve sitelerde kanalizasyon geri basması önleme, lağım faresi engelleme ve lağım kokusuna kesin çözüm olduğu için çekvalf mont edilmesini zorunlu görüyoruz.

Lağım Faresi Engelleme: kanalizasyon borularında yaşayan bu hayvanlar site ve binalarda bulunan tuvalet ve lağım giderleri borularından içeri girerler, lağım faresine kesin çözüm olduğu için kanalizasyon sistemine çekvalf monte edilmesini gerekli görüyoruz.

Etiketler

Konum

Yorumlar (0)

  • Henüz bu firma için bir yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Puanınız

Sorularınız mı var?

USTALAR - KAMERALI ROBOTLA KANAL AÇMA firmasına hizmetleri ve diğer tüm konular hakkında soru sorabilirsiniz.

Firmaya Mesaj Gönder