Fidan işiyle 30 seneye yakın bir zaman süresince uğraşıyoruz. Türkiye'ye kaliteli meyveçeşitlerini üreterek ülkemiz ekonomisine biraz olsun katkımız olursa ne mutlu bize.

Bizim Yaşam Fidancılık olarak birinci hedefimiz; aşılı ve sertifikalı geliştirilmiş anaçlardan alınarak üretilen fidan çeşitlerini, ülke geneline ve yurtdışına pazarlamak; meyve fidanlarından en kısa sürede, en çok ürünü elde edebilmek ve bakanlık tarafından sertifikasyon verilen fidan çeşitlerini kendi bahçemizde çoğaltarak ülkemizin her tarafına göndermektir.

Kurduğumuz bahçelerde elde ettiğimiz üstün vasıflı ürünleri görünce ne kadar doğru bir iş yaptığımızı daha iyi anlıyoruz. Ülkemizin kırsal kesimleri ve herhangi bir ürün alınamayan alanlarına dikilen kurağa dayanıklı özellikle ceviz ve badem fidanlarını dikerek bu toprakları verimli hale getiriyoruz. Böylece ülke ekonomisine ve yöre halkına ekonomik olarak büyük getiri sağlıyoruz. Örneğin; kırsal alanlara ve başka ürün alınamayan sahalara ceviz fidanı dikilerek 6 sene sonunda ağaç başına ortalama 30 ve 50 kg arası ürün elde edilebilir (verimli topraklarda ise verim oranı daha da yükselmektedir. ) Böylece hem topraklarımız erezyondan korunmuş olur, hem de ülke ekonomimize ve yöre çiftçimize gelir sağlanır. Bunun için yapılması gereken hangi yöreye hangi fidanın dikileceğini doğru olarak tespit etmektir.

Fidan dikmeden önce iyi bir toprak analizi ve doğru fidan çeşidine çok dikkat edilmelidir. Öyle ki bir fidan dikildikten sonra toprak işlemesi ve bakımı yapılıp yıllar sonra istediğiniz ürünü elde edemezseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bunun için lütfen doğru fidan doğru çeşit kullanalım. Bu bizim için çok önemlidir.

Etiketler

Yorumlar (0)

  • Henüz bu firma için bir yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Puanınız

Sorularınız mı var?

YAŞAM FİDANCILIK firmasına hizmetleri ve diğer tüm konular hakkında soru sorabilirsiniz.

Firmaya Mesaj Gönder