CEMİLUSTA AĞAÇ MAKİNELERİ SAN. VE TİC. A. Ş.

Başlangıçta firma makine üretmek için değil, halihazırda ülkeye ithal edilmiş makineleri yedek parça üreterek, arızalı bölümleri onararak onların sürekli çalışmalarını temin etmek için kurmuştu. Fakat o yıllardan itibaren giderek artan talep ve ihtiyaç, mevcut imkanların elverdiği ölçüde bu makineleri yapmaya zorladı. Ürettiği makineler yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda sergilenip, geniş bir kullanım alanı içinde beğeni kazanıp, seri üretim haline dönüştü.
Amerika Birleşik Devletleri'nde, Ortadoğu ülkeleri ve Batı Avrupa ülkelerinde ve en çok Türkiye'de halen çalışmakta olan 15. 000'in üzerinde ağaç ve mobilya işleme makineleri mevcuttur. 1980 yılında konusunda ilk T. S. E. Kalite Belgesi mamul unvanı da yine Cemilusta mamullerine aittir. 2002 yılında branşında ilk olmak üzere uluslararası kalite güvence belgesi CE sertifikasını almıştır.

Firma 1944 yılında kendi adıyla anılan M. CEMİL KIZILTAŞ tarafından küçük bir atölye olarak kuruldu. 1967 yılında firma halen bulunduğu Sefaköy de 5. 000m2 alanda inşa edilmiş yerine geçti. 1970 li yılların başlarında kereste makineleri üretimi yanında, mobilya ve kapı üreten makineler imalatına geçildi. 1979 yılında ilk Türk firması olarak Uluslararası Ağaç İşleme Makinaları Hannover Ligna Fuarı'nda 24 dünya ülkesi arasında yer aldı. 1980 yılında ürünleri TSE Kalite Belgesi Mamül Unvanı aldı. 2002 yılında ürünlerine CE belgesi aldı.


Hidrolik Pres İmalatı,
Ağaç İşleme Makinaları,
Ağaç İşleme Makina ve Teçhizatı

Etiketler

Yorumlar (0)

  • Henüz bu firma için bir yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Puanınız

Sorularınız mı var?

CEMİLUSTA AĞAÇ MAKİNELERİ firmasına hizmetleri ve diğer tüm konular hakkında soru sorabilirsiniz.

Firmaya Mesaj Gönder