Özel Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu; duygu ve düşüncelerini özgürce anlatabilen, araştırmacı, meraklı, girişimci, üretici, karşılaştığı problemlere çözümleyici seçenekler üretebilen, kendi kendine karar verebilen kendi haklarına ve başkalarının haklarına saygılı, sahip olduğu gücü en üst düzeyde kullanabilen, kendi kendini denetleyebilen bireyler yetiştirebilmek amacıyla, erken çocukluk eğitiminde her çocuğun harika olduğunu kabullenerek yola çıkan, her harika çocuğun da birbirinden özel gelişim periyodları, özel yetenek ve ihtiyaçları olduğuna inanarak okulöncesi eğitim ve öğretim dönemini onların bireysel gelişimlerini alanında profesyonel eğitimcilerimizden destek alarak en etkin ve verimli bir sekilde düzenleyen kısa zamanda sektöründe lider olan kurumlardan biri olmuştur.
Özel Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu; bireysel gelişimleri, ilgi ve yetenek farklılıkları sebebiyle her biri kendi başına HARİKA olan çocuklarımıza her türlü aktiviteyi yapmaya hak tanıyan bu projeyi, çocukların ve velilerin mutluluğu için tasarlanmış örnek binasında toplam kalite yönetimi prensiplerini benimseyerek oluşturduğu kaliteli hizmet anlayışı ile her zaman daha iyisi olmak hedefiyle kurmuştur.

Özel Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu`nda bütün çocuklar; her şeyden önce sevgi, saygıve hoşgörü ile kabul görürler. Bu harika çocukların dünyasında; bu harika çocuklar, onların bireysel özerkliğini sağlayan psiko - motor, sosyo - duygusal, bilişsel, dil, özbakımfiziksel, sosyal, dil, duygusal, zihinsel gelişimlerini desteklemek için çok önemli program olan "Montessori – Woldorf - RecioEmilio - HİghScoop" yöntemlerinden kültürümüze uyarlanarak oluşturulan çocuğa özgü çok yönlü eğitim ve öğretim sisteminde; kurumumuzda alanında uzman, deneyimli, işini severek yapan eğitmenler tarafından desteklenerek ilköğretime ve hayata hazırlanırlar.
Özel Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu`nda; eğitimin temellerine 03 - 06 yaş gurubu çocuklarımız ile başlamaktadır.
Eğitim; Bilim, sanat ve spor temellidir. Çocuk merkezlidir. Yaratıcılık ön plandadır. Çocuklarda, ilgi, merak ve araştırma isteklerini artırmayı ve geliştirmeyi hedefler. Aile katılımı önemlidir.
Çocuğun çok yönlü gelişimi esastır. Çocuğun özgürce deneyimler kazanabilmesine olanak tanıyan fırsatlar sunar. Tüm gruplara yoğun yabancı dil etkinliği içeren bir programdır.
Özel Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu; özellikle okul öncesi çocukları için düşünülerek temelde şehrin keşmekeşinden ve hava kirliliğinden uzakta 1250 m2 bir arsada, yeşillikler içinde, çocukların rüzgarın sesini, kuşların cıvıltısını hissedebilecekleri özgün bölge olduğuna inanılan bir semt olan Üçevlerde kurularak; okulöncesi çocukların tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde projelendirilmiştir.
Bahçemizde, harika çocuklarımızın devinimsel gelişmelerini pekiştirecek sadece görselliğiyle değil onların bedensel koordinasyonlarını geliştirmesi ( psikomotor ) için de özel olarak projelendirilmiş oyun parkının haricinde çeşitli meyve ağaçlarımız, çocuklarımızın birebir sebze ve meyveyetiştirdikleri organik tarım köşemiz, havanın müsait olduğu bahar yaz günlerinde ikindi kahvaltılarımızı, doğum günü kutlamalarımızı yaptığımız kamelyamiz, çeşitli küçükbaş hayvanlarının içinde yer aldığı hayvanat bahçemiz, kuş yuvamız, üstü kapalı piknik masalarımız, doğal yaşamı onlara en gerçek haliyle sunabileceğine inandığımız prototip su kuyumuz, yel değirmenimiz, harika çocuklarımızın özgürce top oyunları oynayabilecekleri çimalanlarımız ve daha pek çok özel köşelerimiz mevcuttur.
36 - 48 Ay
48 - 60 Ay
60 - 72 Ay
SAATLİK YA DA GÜNLÜK OYUN GRUPLARI
Kurumumuzda ayrıca, harika çocuklarımızı saatlik ya da yarım günlük olarakokulumuzda konuk edebileceğimiz oyun sınıfları, kulüp çalışmalarını barındıran özel programlarda yer almaktadır.
Özel Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu´ndatüm öğretmenleralanında profesyoneldir ve harika çocuklarımız branş derslerini uzman branş öğretmenleri eşliğinde okulumuzun tüm fiziksel imkanlarından faydalanarak yapmaktadırlar.
Bu doğrultuda öğretmenlerimiz ve tüm çalışanlarımız, çocuk sevgisini ilke edinmiş, program veya öğretmen merkezli değil, çocuk merkezli düşünebilen kendini daima geliştiren kişilerden oluşur.
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ:
HAFTA İÇİ HER GÜN: 07: 00 - 19: 30
HAFTA SONU: 09: 00 - 17: 00

VELİLERİMİZE MEKTUP

Erken çocukluk dönemi eğitimi; gelecekte sahip olunacak yaşam becerilerinin, temel davranış alışkanlıklarının ve zihinsel gelişimin %90´ının oluştuğu dönemdir. Özel Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu; bu kritik dönemde çocuklarımızla göz göze geldiği ilk andan itibaren onların bugün ve yarınlarında hatta daha da ileri giderek diyebiliriz ki onların hayatlarının tamamında etkin ve verimli izler bırakacağını bilmenin sorumluluğu paralelinde eğitim plan ve programını düzenleyen bir kurumdur.

Harika Çocuklarımız, Özel Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu´a kendilerine ezbere sunulan bilgiyi almak için değil; öğrenmenin ve öğrendiğini hatırlamanın en etkin yolu olan görerek, işiterek, söyleyip yaparak, katılıp paylaşarak ama daima yaşayarak öğrenmeyi öğrenmek için gelmelidirler. Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu´ndabilgiye bu şekilde ulaşmayı öğrenecekler farkına varmadan çocuklarımız gülümseyerek, eğlenerek, çocukluklarını doğal olarak yaşayarak, oynayarak. Huzurla, güvende ve daima sevgi ve şefkatle.. Öğrendikleri bu her türlü bilgiyi de hayatları boyunca kullanacaklar. Bu yordam onları her zaman diğerlerinden farklı kılacak. Harikalıklarının farkına vardıklarında zaten Özel Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu´nda geçirdikleri bu paha biçilmez zamanı ve önemini kavrayacaklar; belki de, kah gülümseyerek kah gözleri dolarak anılarını canlandıracaklar, yaşantılarının bizimle paylaşılan kısmını bu şekilde farkında olmadan depoladıkları beyinlerinin raflarından indirerek hafızalarında tazeleyeceklerdir.

Özetle; bu harika çocukların erken çocukluk eğitimi dönemi sırasında deneyimleri ne kadar mutlu ve anlamlı olursa, onların gelecekteki okul, iş, aile hayatlarına olumlu duygularla başlama olasılıkları da o kadar yüksek olacaktır. Mutlu çocuk; öğrenir, mutlu çocuk değişerek gelişir. Mutlu çocuk hayatının her aşamasında iyi sonuçlar elde eder.

Sorgulayıcı, araştırmacı, iletişim becerileri yüksek çok yönlü düşünebilen, yaratıcı ilgi alanları belirlenerek desteklenmiş, kendi başına karar verebilen, olumlu benlik algısına sahip, fark yaratacak ve fark edebilecek bireylerin temelini atıyoruz siz değerli, farkındalığı yüksek olan anne ve babalarımızın desteğiyle…

HARİKA ÇOCUKLAR DÜNYASI´nda birbirinden özel HARİKA ÇOCUKLARIMIZLA buluşmak dileğiyle…

HARİKA ÇOCUKLAR DÜNYASI ANAOKULU EĞİTİM KURULU

Etiketler

Yorumlar (0)

  • Henüz bu firma için bir yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Puanınız

Sorularınız mı var?

ÖZEL TAN YERİ ANAOKULU firmasına hizmetleri ve diğer tüm konular hakkında soru sorabilirsiniz.

Firmaya Mesaj Gönder