Üçgen Nakliyat Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti’nin çalışma alanı araç çekme kurtarma ve otopark işleridir. 1993 yılı ocak ayında Samsun’da kurulan firmamız şehir içinde trafik, belediye gibi şehir içi zabıtalarına yasak yerde veya çalışmalara mani olan araçların çekilmesi ve otoparkta muhafaza altına alınması işi ile iştigal eder.

İl trafik komisyonu kararı gereği bu işi yapar ve fiyatları komisyon tespitine göre alır. Bunun haricinde şehir içinde ve dışında meydana gelen trafik kazalarında kaza mahalindeki araçların kaldırılması ve muhafaza altına alınmasına yardımcı olur. Otoparkta muhafaza altına alınan araçların genelde kişiler veya devletle problemi olup çözümleri yapılıncaya kadar bekletilmektedir.

Cumhuriyet savcılığı tarafından herhangi bir suç teşkilinde kullanılan ( hırsızlık, kaçakcılık. Organize suçlar vs.. ) kullanılan araçlar mahkemeden aklanana kadar bekletilmekte, trafik şubesi tarafından bağlanan araçlar da bağlanma nedenlerini çözene kadar, hacizli araçlar ise taraflar arası anlaşma veya satış sonuna kadar otoparkta bekletilmektedir.

Kurtarma ve çekme için şirketmiz tarafından kullanılan araçlar rampalı kasa araçları olup her türlü uzunlukta ve ağırlıkta hususi ve hafif ticari araçları taşıma kapasitesine sahiptir. Ağır ticarilerde ise Isusu - Iveco - Mitsubishi gibi kamyon ve aynı grubun otobüslerini rampalı çekicilerle taşıyabilmektedir. Şirketimizin ayrıca ağır ticari grup için kamyon taşıyabilecek aracı da mevcuttur.

Şirketimiz ayrıca kasko şirketlerinin çalıştığı asisstance firmalarına samsun ve civarında temsilcilik yapar. Asisstance firması tarafından gönderilen araçların çekim işlerini yapar. Talep gelirse mağdur kişilerle ilgili bilet, otel, kiralık araç, gümrük işlemleri gibi organizasyonları üstlenir.

Şirket bütün riskleri göz önüne aldığından çekim esnasında ve taşıdığı her araç üçüncü kişiler 2014 - 2015 yılında 120. 000 (yüz yirmi bin) gibi yüksek rakamlarla taşıma sigorta kapsamındadır. Şirketimiz halen 8 çalışanı ile faaliyet göstermekte

Etiketler

Konum

Yorumlar (0)

  • Henüz bu firma için bir yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Puanınız

Sorularınız mı var?

ÜÇGEN ARAÇ ÇEKME firmasına hizmetleri ve diğer tüm konular hakkında soru sorabilirsiniz.

Firmaya Mesaj Gönder