Borçlu ve aranılan kişilerin adres tespiti


- ARANILAN KİŞİNİN İKAMETGAH ADRESİ %100 TESPİT EDİLİR -


Adresi tespit edilmesi istenen şahıs ile müşteri (müracaat eden) arasında ticari, hukuki ya da aile bağının bulunması gerekmektedir. Müşteri bu durumu belgelerle kanıtlaması halinde aranılan kişinin adresi tespit edilerek müşteriye verilecektir.

Ticari: İş veya ticaret ilişkisinin olması,
Hukuki. Hakkında açılmış veya açılacak bir davanın olması,
Aile bağı: Aile fertlerinden biri veya akraba olması,

Müşteri tarafından istenilen adresin bulunması; maddi zarara uğramış şahsın mağduriyetinin giderilmesinde, bu sebeple açılmış her hangi bir davanın çabuk sonuçlanmasında ve adaletin gerçekleşmesinde yarar sağlamalıdır.

Adresin bulunması neticesindeki gelişmeler ve olaylar, yürürlükteki yasalara aykırı olamayacağı gibi, her hangi bir suçun oluşmasına da neden olmamalıdır.İcra dairelerinde, alacaklı tarafından hakkında alacak davası açılmış borçlu veya dolandırıcıların bilinmeyen adresinin tespit edilmesi,

Boşanma, velayet, nafaka ve tazminat davalarında davalı, tanık veya diğer tarafların adresinin tespit edilmesi,

Aile bağı olan kişilerin bulunması amacıyla adres tespiti yapılması,

Bulmak istediğiniz yakınlarınızın adresinin tespit edilmesi ve bulunması,

Bina, iş yeri, arazi, depo gibi yerlerin araştırılarak adresinin tespit edilmesi,

Çalıntı eşyanın bulunduğu yerin adresinin tespit edilmesi

Eş takibi ve AraştırılmasıEşler arasında müşterek hayatı temelinden sarsacak derecede ve aile birliğinin devamına imkan vermeyecek nitelikte bir geçimsizlik veya geçimsizliğe neden olan eş hakkında şüphe mevcut ise;

şüpheli eşin aile dışındaki yaşamı ve neler yaptığının takip ve izlenmesi yapılarak;

Araştırılacak eşin gittiği yerler, kimlerle olduğu, ne tür bir ilişki içinde bulunduğu, hayatında sürekli birinin olup olmadığı, varsa kim olduğu, yakınlık derecesi, bu kişi nedeniyle kendi eşine, ailesine, çocuklarına ve işine verdiği zarar durumu, ayrıca eşi tarafından bilinmeyen kumar, alkol veya uyuşturucu madde kullanmak, sürekli yalan söylemek gibi bilinmeyen kötü alışkanlıkları hakkında ayrıntılı bilgi toplanacak.

Sözleşmede belirtilen süre içerisinde ve yasaların el verdiği ölçüde, eş hakkında yapılan araştırma ve takip neticesinde elde edilen bilgi, belge ve fotoğraflar ile yapılan çalışmalar rapor halinde müracaatçı eşe verilecek.

Bu bilgi ve belgeler hiç bir şekilde aile birliğinin yıkılmasına yönelik veya diğer eş aleyhine kötü amaçla kullanılmayacak.

Ancak, eşlerin birlikte yaşamalarında ve evlilik birliğinin devamında gerek kendileri için gerekse müşterek çocukları için hiç bir yarar kalmadığı ve boşanmalarının mutlak gerekli olduğunun anlaşılması halinde, boşanma, nafaka, tazminat ve velayet davalarında (Mahkemenin kabul etmesi halinde) delil olarak kullanabilecek.


Eş takibi ailevi ve hassas konu olması nedeniyle tüm bilgi, belge ve konuşmalar sır kapsamında değerlendirilerek üçüncü şahıslara bilgi verilmeyecektir.

erfa dedektiflik hizmetleri olarak, yukarıda açıkladığımız kurallar doğrultusunda çalışmaktayız. bu tür şüphelerinizde, özel ve hukuksal sorunlarınızda, güvenle yazın, arayın. Günün 24 saati uzman kadromuzla Türkiye'nin her bölgesinde size hizmet sunmaktayız


"Anayasaya göre herkes özel hayatına ve Aile hayatına saygı gösterilmesini isteme hakkına sahiptir. Özel hayatın ve aile hayatının gizliliğine dokunulamaz. (Anayasa: Madde: 20/1) Ancak evlilik birliğinde eşlerin evliliğin devamı süresince birbirlerine sadık kalmaları da yasal bir zorunluluktur. " (Y. 2. H. D)

Velayet davalarıGünümüzde gittikçe artan boşanma davalarında en kritik aşama boşanma sonrasında müşterek çocukların kiminle kalacağı ve velayetin hangi tarafa verileceğidir. Bu durumda eşler arasında çoğu zaman problemler çıkabilmektedir.

Mahkeme çocuğun velayetini verdiği tarafın, zamanla çocuğun zararına olabilecek kötü bir yaşam içinde olması, kumar, alkol veya uyuşturucu madde alışkanlığı edinmesi, çocuğun gelişimini, eğitimini ve geleceğini olumsuz yönde etkilemesinin anlaşılması halinde, diğer tarafın belirtilen hususları belgelemesi ve kanıtlaması ile yeniden velayet davası açma ve çocuğun velayetini alma hakkını kazanır.

Çocuğun velayetini almak isteyen tarafın talebi doğrultusunda, diğer taraf hakkında söz konusu durumların kanıtlanması amacıyla gerekli araştırma yapılır.

Yapılacak araştırma ile mahkemede delil olabilecek her türlü bilgi sağlanarak ilgili tarafa verilecektir.


Velayet davalarında karar

Evlilik devam ettiği sürece anne ve baba velayeti birlikte kullanırlar. Ortak hayata son verilmiş olması, ayrılık, boşanma hallerinde mahkeme kararı ile velayet eşlerden birine verilir.

Velayet ile ilgili karar, yapılan yargılama sırasında hakimin kararı, aile mahkemesindeki uzmanların görüşleri ve tarafların talepleri dikkate alınarak ver

Etiketler

Yorumlar (0)

  • Henüz bu firma için bir yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Puanınız

Sorularınız mı var?

ERFA DEDEKTİFLİK firmasına hizmetleri ve diğer tüm konular hakkında soru sorabilirsiniz.

Firmaya Mesaj Gönder